Tibibiri

Webová stránka značky: Tibibiri

Tibibiri je fair trade projekt s produkty z moringy olejodárné, kterou pěstuje svépomocný spolek žen v Etiopii v režimu zodpovědného zemědělství a s dodržováním tradičních metod. 

Zakladatelé firmy Tibibiri do Etiopie pravidelně jezdí, místní farmáře a zpracovatele kontrolují, školí a kladou důraz na kvalitu produktů a fair trade principy. Mají za cíl podpořit úsilí tamního spolku sedmnácti žen v pěstování, sklízení a sušení moringy v etiopské oblasti kolem Arba Minch. Pozitivní dopady projektu se ale stále rozšiřují a už se zdaleka nejedná o podporu "pouze" zmíněných sedmnácti žen, ale dnes už také celých etiopských rodin. Projekty Tibibiri prospívají i krajině, protože se zvýšeným odbytem místní farmáři sází více stromů moringy olejodárné a tímto způsobem tedy zabraňují erozi. Jedná se také o dobrou strategii v boji proti změně klimatu.

Moringové produkty jsou dále zpracovávány v České republice tak, aby se moringa a její blahodárné účinky co nejvíce zpřístupnily  veřejnosti. Tibibiri vyrábí moringové produkty ke konzumaci ve formě tablet, prášku nebo čaje a dále se podílí na výrobě kosmetických produktů (např. také ve spolupráci s českou značkou přírodní kosmetiky Anela). 

 

stažený soubor          mceclip1

 

 

 

Žádné produkty značky Tibibiri nebyly nalezeny...