O nás

JSME DOMOV PRO ZNAČKY,  KTERÝ TO PROSTĚ DĚLAJ JINAK & LÍP
• kvalitně • eticky • udržitelně  nadčasově 

Jsme lifestylový obchod s českou i zahraniční autorskou tvorbou a designovými produkty. Dbáme na kvalitu, etičnost a udržitelnost výroby i prodeje, dbáme na estetiku a originalitu produktů, dbáme na to, aby portfolium našich produktů bylo nadčasové a vydrželo s vámi dllouhý roky.

Spolupracujeme jen a pouze s podobně smýšlejícími výrobci a oslavujeme spolu s nimi lásku k řemeslu, poctivost výroby a hodnoty, který za jejich výrobky stojí. Oslavujeme konkrétní tvůrce, jejich úsilí a čas, který byl na výrobu každého jejich produktu potřeba, stejně tak jako samotný proces výroby, použité materiály i promyšlené designy. Pevně věříme, že naši zákazníci námi vybrané výrobce a malé značky ocení stejně tolik jako my. 

Každý jeden kus, který máme na skladě, byl vyroben pomalu, opatrně, byl vyroben především z přírodních materiálů a tak, aby vám sloužil co nejlépe a nejdéle. Vybíráme produkty s nadčasovým designem. Neovlivňují nás aktuální trendy, ale soustředíme se prostě jen na kvalitu, promyšlenost designu, formu, funkčnost a fér výrobu. Každého výrobce a každý jeho produkt pečlivě zvažujeme, vybíráme věci, které sami chceme (a většinou už máme) doma. Najdete u nás produkty testované námi, naší rodinou a přáteli. 

Chceme dosáhnout toho, aby se nakupovalo s větším rozmyslem a s ohledem na přírodu, zvířata i lidi. Chceme dosáhnout toho, že každýho bude zajímat, odkud věci, které nakupujeme, pochází a jak jsou vyrobený. Tohle je prostě ohromně důležitý a bohužel v běžným konzumu stále dost opomíjený. Žijeme v době ohromně nadměrné spotřeby, my bychom rádi, abychom se všichni naučili nakupovat méně, ale zato lépe. Proto podporujeme menší výrobce a značky, kteří jsou transparentní ohledně jejich výroby, upřednostňují přírodní nebo udržitelné materiály, dbají na životní prostředí a mají ohromně šikovný ruce a fantastický nápady.

To proto máme taky vždy naskladněno jen několik málo kusů od každého produktu. Hodně z našich produktů jsou navíc unikátní ruční práce, takže žádné velké skladové zásoby ani nejsou možné. Na druhou stranu se ale pořád snažíme doskladňování optimalizovat tak, abychom omezili množství obalů a dopravy. Neustále hledáme způsoby, jak přírodě kompenzovat tuhle naši eshopovou uhlíkovou stopu. Částečně se nám to daří v rámci našich dobrodarů, díky kterým přispíváme mimo jiné na podporu zdrojů obnovitelné energie, financování výsadbových aktivit a podporujeme vybrané neziskové organizace. 

Standardně balíme do recyklovaných krabic, používáme recyklovaný výplňový materiál a pokud už musíme pořídit nové obaly, pak pouze z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Vyzýváme dále naše zákazníky, aby tyto krabice a materiály dále použili nebo předali k využít dalším eshopům v místě jejich bydliště (např. prostřednictvím projektu Kamsním). Do našich objednávek nezahrnujeme papírové faktury, ty posíláme elektronicky (pokud si o ni v papírové podobě zákazník výslovně nepožádá). 

Nejsme v našich snahách dokonalí a ani se k naprostému ideálu zatím neblížíme. Ale snažíme se! Nejsme žádní "ekoteroristi", moc dobře chápeme a víme, že být ve všem v souladu s přírodou není jednoduché a v rámci možností kolikrát ani proveditelné. Ale líbí se nám myšlenka, že každý může přispět trochu a ve výsledku z toho bude velká změna. Líbí se nám, že můžeme být pomyslní malí hrdinové sami sobě. Každej den.  

 

A TOHLE NA TÝ FOTCE, TO JSME MY

To abyste věděli, že jsme taky lidi. Že Petr chodí do práce, Naty do školy a Martina je na tři roky na dovolený. Že chodíme spát pozdě a vstáváme brzo. Že máme rádi léto, dobrý jídlo, dobrou náladu, naši Zorku a naše psy. Že Martina je žena od Petra, máma od Zorky a švagrová od Naty. A že jsme tedy malá rodinná firma.     

           IMG_4372_2   IMG_1654

 

A MÁME FAKT VELKOU RADOST, ŽE JSTE TADY

Už jste jen pár krůčků od toho udělat (si) radost a vybírat z neotřelých designových produktů, který by chtěl mít doma snad každej. Na našem Raddaru přesně takový věci lehce najdete. Jsou to věci, který byly vyrobeny s respektem k lidem i přírodě, eticky a udržitelně. 

Projeli jsme desítek měst a strávili nespočet hodin vyhledáváním na internetu, abychom pro vás vybrali portfolium famózních kousků od skvělých designérů a výrobců jak z Česka, tak z celýho světa. Vy už tedy tyhle časový náklady investovat nemusíte. Jednoduše můžete vybírat už z kurátorsky vybraného. 

Nákupem v našem obchodě podporujete individuální designéry, výrobce a značky, kteří dělají svou práci fakt skvěle, férově a zodpovědně k lidem i přírodě, stojí si pevně za tím, co dělají, jak to dělají a proč a tvoří srdcem, protože tak to má být. Podporujete tedy konkrétní tvůrce, jejich rodiny a sny. Takový zodpovědný nákup nových věcí nám dává smysl. 

Spoustu značek a tvůrců, které vám u nás v Raddaru nabízíme, v Česku jinde (nebo online) nenajdete. U nabízených produktů dbáme na originalitu a estetičnost, udržitelný a férový způsob výroby i prodeje, funkčnost a celkovou filosofií, která za výrobkem stojí. 

Jestli s vámi naše hodnoty rezonují, pak pojďte nakupovat od malých tvůrců s námi a přispějte k velkým věcem ♡

 

S láskou,

Martina, Natálie, Petr a Zorka

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení