Haan

Webová stránka značky: Haan

Značku Haan založili Eric Armengou a Hugo Rovira ve Španělsku v roce 2017, kdy spojili své dřívější zkušenosti z módního průmyslu a rozhodli se zkusit přetvořit odvětví osobní péče a desinfekčních prostředků s byznys modelem, který stojí na provázání ekonomických a sociálních přínosů. Haan staví na silných zásadách o sociálním zapojení firmy.  

Všechny produkty značky Haan se navrhují, vyvíjejí a vyrábějí ve Španělsku, kde místní laboratoře pracují velmi úzce s výrobou i prodejci.

Haan je součástí nové generace značek, které chtějí vybudovat lepší budoucnost pro naši planetu a lidstvo. To znamená, že chtějí být součástí hry i řešení v jinak zastaralém průmyslu, který na planetu (a vlastně ani samotné lidi) moc nehledí. TADY si můžete přečíst jejich manifest "značky za změnu světa". 

Haan na jednu stranu přetváří výrobky osobní péče do designových tvarů a inovací; na druhé straně tvoří sociální změnu v rozvojových zemích. Odtud tedy jejich slogan "Turning care around" (Obrácení péče). Haan je firma s opravdu silnými hodnotami a smyslem, nedívají se pouze na ekonomické výsledky, ale hledí taky na sociální přínosy. Ať už tak, že investují, ale také zvyšují povědomí a vzdělávají o problematice udržitelného způsobu života na naší planetě.

Konkrétně se značka Haan zaměřuje na boj se suchem a pitnou vodou (potažmo na "krizi vodních zdrojů") a na všechny problémy s tímto souvisejícími. Proč si vybrali vodu? Protože voda je základním kamenem pro život a celý vývoj. Dnes problém s přístupnosti zdrojů čisté vody trápí až 40% celosvětové populace, což ještě více alarmující, když připočteme, že toto číslo by se mělo zvyšovat spolu s tím, jak teplota planety roste. Voda pokrývá 70% planety, ale jen 3% jsou z toho pitná. 785 milionů lidí nemají přístup k pitné vodě a jeden milion z nich na následky špatné hygieny vody zemře. Přístup k pitné vodě je naprosto zásadní nejenom pro přežití samotné, ale také pro ekonomiku a vzdělávání. 

Haan se rozhodl věnovat 20% svých zisků na dotování projektů zpřístupnění pitné vody v Africe. Spolupracuje s neziskovou organizací Active Africa a společně přispívají ke zlepšení socio-ekonomických podmínek ve vybraných oblastech Malawi a Keni. Do dnešního dne zvládli zprovoznit 4 studny, ze kterých čistou vodu pije 1417 lidí. To je úctyhodný!

 

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
haan
179 Kč
HAAN/SUN

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem