O nás

JSME DOMOV PRO ZNAČKY,  KTERÝ TO PROSTĚ DĚLAJ JINAK & LÍP
• kvalitně • eticky  • nadčasově •

Jsme lifestylový obchod s českou i zahraniční autorskou tvorbou a designovými produkty. Dbáme na kvalitu, etičnost a udržitelnost výroby i prodeje, dbáme na estetiku a originalitu produktů, dbáme na to, aby portfolium našich produktů bylo nadčasové a vydrželo s vámi dllouhý roky.

Spolupracujeme jen a pouze s podobně smýšlejícími výrobci a oslavujeme spolu s nimi lásku k řemeslu, poctivost výroby a hodnoty, který za jejich výrobky stojí. Oslavujeme konkrétní tvůrce, jejich úsilí a čas, který byl na výrobu každého jejich produktu potřeba, stejně tak jako samotný proces výroby, použité materiály i promyšlené designy. Pevně věříme, že naši zákazníci námi vybrané výrobce a malé značky ocení stejně tolik jako my. 

Každý jeden kus, který máme na skladě, byl vyroben pomalu, opatrně, byl vyroben většinou z přírodních materiálů a tak, aby vám sloužil co nejlépe a nejdéle. Vybíráme produkty s nadčasovým designem. Neovlivňují nás aktuální trendy, ale soustředíme se prostě jen na kvalitu, promyšlenost designu, formu, funkčnost a fér výrobu. Každého výrobce a každý jeho produkt pečlivě zvažujeme, vybíráme věci, které sami chceme (a většinou už máme) doma. Najdete u nás produkty testované námi, naší rodinou a přáteli. 

Chceme dosáhnout toho, aby se nakupovalo s větším rozmyslem a s ohledem na přírodu, zvířata i lidi. Chceme žít ohleduplnější a pohodovější život. Naší vizí je, že každýho bude jednou zajímat, odkud věci, které nakupujeme, pochází a jak jsou vyrobený. Tohle je prostě ohromně důležitý a bohužel v běžným konzumu stále dost opomíjený. Žijeme v době ohromně nadměrné spotřeby, my bychom rádi, abychom se všichni naučili nakupovat méně, ale zato lépe. Proto podporujeme menší výrobce a značky, kteří jsou transparentní ohledně jejich výroby, upřednostňují přírodní nebo udržitelné materiály, dbají na životní prostředí a mají strašlivě šikovný ruce a fantastický nápady.

To proto máme taky vždy naskladněno jen několik málo kusů od každého produktu. Hodně z našich produktů jsou navíc unikátní ruční práce, takže žádné velké skladové zásoby ani nejsou možné. Na druhou stranu se ale pořád snažíme doskladňování optimalizovat tak, abychom omezili množství obalů a dopravy. Neustále hledáme způsoby, jak přírodě kompenzovat tuhle naši eshopovou uhlíkovou stopu. Částečně se nám to daří v rámci našich dobrodarů, díky kterým přispíváme mimo jiné na podporu zdrojů obnovitelné energie, financování výsadbových aktivit a podporujeme vybrané neziskové organizace. 

Standardně balíme do recyklovaných krabic, používáme recyklovaný výplňový materiál a pokud už musíme pořídit nové obaly, pak z recyklovaných materiálů. Vyzýváme dále naše zákazníky, aby tyto krabice a materiály dále použili nebo předali k využít dalším eshopům v místě jejich bydliště (např. prostřednictvím projektu Kamsním). Do našich objednávek nezahrnujeme papírové faktury, ty posíláme elektronicky (pokud si o ni v papírové podobě zákazník výslovně nepožádá). 

Nejsme v našich snahách dokonalí a ani se k vysněnému ideálu zatím neblížíme. Ale snažíme se! Nejsme žádní "ekoteroristi", moc dobře chápeme a víme, že být ve všem v souladu s přírodou není jednoduché a v rámci možností kolikrát ani proveditelné. Ale líbí se nám myšlenka, že každý může přispět trochu a ve výsledku z toho bude velká změna. Líbí se nám, že můžeme být pomyslní malí hrdinové sami sobě. Každej den.  

 

A TOHLE NA TÝ FOTCE, TO JSME MY

To abyste věděli, že jsme taky lidi. Že Martina je na tři roky na dovolený a Petr chodí do práce. Že chodíme spát pozdě a vstáváme brzo. Že máme rádi léto, dobrý jídlo, dobrou náladu, naši Zorku, Edu a našeho psa Vikinu. A že jsme tedy malá rodinná firma.    

           katerinamoravcova.fotografka_-7   

 

A MÁME FAKT VELKOU RADOST, ŽE JSTE TADY

Už jste jen pár krůčků od toho udělat (si) radost a vybírat z neotřelých designových produktů, který by chtěl mít doma snad každej. Na našem Raddaru přesně takový věci lehce najdete. Jsou to poklady, který byly vyrobeny s velkou péčí a s respektem k lidem i přírodě.

Projeli jsme desítek měst a strávili nespočet hodin vyhledáváním na internetu, abychom pro vás vybrali portfolium famózních kousků od skvělých designérů a výrobců jak z Česka, tak z celýho světa. Vy už tedy tyhle časový náklady investovat nemusíte. Jednoduše můžete vybírat už z důkladně vybraného. 

Nákupem v našem obchodě podporujete individuální designéry, výrobce a značky, kteří dělají svou práci fakt skvěle, férově a zodpovědně k lidem i přírodě, stojí si pevně za tím, co dělají, jak to dělají a proč. A tvoří srdcem, protože tak to má být. Podporujete tedy konkrétní tvůrce, jejich rodiny a sny. Takový zodpovědný nákup nových věcí nám dává smysl. 

Spoustu značek a tvůrců, které vám u nás v Raddaru nabízíme, v Česku jinde (nebo online) nenajdete. U nabízených produktů dbáme na originalitu a estetičnost, férový způsob výroby i prodeje, funkčnost a celkovou filosofií, která za výrobkem stojí. 

Jestli s vámi naše hodnoty rezonují, pak pojďte nakupovat od malých tvůrců s námi a přispějte k velkým věcem ♡

 

S láskou,

Martina