Přírodní svíčka Ylang ylang a grep

Značka: VonTree

Ručně vyráběná přírodní svíčka s vůní ylang ylang a grepu od značky VonTree, která část z prodeje věnuje organizaci Svazu neslyšících a nedoslýchavých ČR a.s.. 

Dostupnost Skladem (1 ks)
394 Kč
Přírodní svíčka Ylang ylang a grep
Značka: VonTree

Tohle je až afrodiziakální vůně. Je úplně ohromná, krásně něžná a přitom tak akorát výrazná, dokáže v jakékoli místnosti navodit pohodu a uvolnit napětí.

Sladká květinová vůně ylangu snoubící se s vůní grepu si Vás zaručeně podmaní. Ylang ylang výrazně zklidňuje, působí sedativně a harmonizuje emoce. Tato svíčka s neodolatelnou vůní dokáže navodit příjemnou afrodiziakální atmosféru téměř kdekoliv. Esenciální olej z grapefruitu působí antidepresivně, uvolňuje nervové napětí, nervozitu a stres.

Značka Vontree část z prodeje této svíčky věnuje organizaci Svazu neslyšících a nedoslýchavých ČR a.s.. Ta peníze dále využívá na vývoj aplikací pro sluchově postižené, zajištění přepisu, tlumočení nebo zavedení tabletu na úřadech. 

Objem: 150ml (vzhledem k ruční výrobě se může výsledný objem ztuhlé svíčky mírně lišit)

Složení: 100% přírodní sójový vosk, 100% přírodní esenciální olej, dřevěný knot

Doba hoření je asi 25 hodin. Fotografie je pouze ilustrativní a výsledné zdobení se může lišit. 

Svíčky jsou s láskou vyráběny ze 100% přírodního sójového vosku, které nepochází z geneticky modifikovaných surovin. Nejsou testovány na zvířatech, neobsahují žádné ropné produkty, herbicidy ani jiné toxické látky. Krásnou vůni svíčkám dodává směs esenciálních a vonných olejů, které disponují prestižním certifikátem kvality a zdravotní nezávadnosti, vydávaným Švýcarskou společností  IFRA (international fragrance association).

Jak se o svíčku starat, aby vám co nejdéle a intenzivně voněla:
• Před prvním a každým dalším zapálením zkraťte knot svíčky na 3-5mm (dřevěné knoty se nezkracují nůžkami, ale odlamují se).

• Nechte ji hořet, dokud se vrchní vrstva vosku neroztaví až k okrajům nádoby.
• Doba rozhoření se u jednotlivých svíček liší (1-4 hodiny), doba hoření by pak ale neměla přesáhnout 4 hodiny.
• Než svíčku znovu zapálíte, nechte ji 5 hodin odpočinout. 
• Svíčka má dřevěný knot, které obecně při dalších cyklech zapalování potřebují delší čas na vzplanutí (cca 20s), je tedy vhodné použít zapalovač a ne zápalky. 
• Pokud Vám dřevěný knot během hoření zhasne a začne se topit v rozpuštěném vosku okolo, nechte svíčku vychladit, ztuhnout a poté odstraňte (například nanukovým dřívkem, špejlí) část ztuhlého vosku kolem knotu tak, aby se vytvořil nový prostor pro knot. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Svíčky a vonící radosti
Objem: 150ml
Složení: 100% přírodní sójový vosk, 100% přírodní esenciální olej, dřevěný knot

Značka VonTree vznikla v roce 2019. Bylo to dva roky po těch Vánocích, při kterých Eva, která za značkou stojí, obdarovala celou rodinu svými prvními svíčkovými pokusy. Všem se dárky ohromně líbily, a tak se Eva po ukončení vysoké školy rozhodla chopit příležitosti a zkusit rozjet svou vlastní značku na výrobu svíček. A to se perfektně povedlo, její svíčky jsou naprosto božské - božsky vypadají, božsky voní, božsky hoří a při jejich nákupu přispíváte na dobrou věc, což způsobuje ještě ke všemu božský pocit! 

Eva je nedoslýchavá mikrobioložka na mateřské, zajímá se o přírodu, zdravý životní styl a svíčky (pochopitelně). Trpí poměrně vzácnou nemocí auditorní neuropatie, což je nemoc, při které se "sluch" zdá být vlastně v pořádku, ušní kůstky pracují tak, jak mají, vláskové buňky jsou zachované, ale poškozeným je sluchový nerv. Eva je silná osobnost a bojovnice, se ztrátou sluchu se postupem času vyrovnala, poznala nové přátelé, seznámila se s komunitou neslyšících a problematikou tlumočení, plně se mohla věnovat učení v oboru mikrobiologie a biotechnologie, našla svou pravou lásku a přivedla na svět dceru Anežku. A právě v rámci mateřské si pořídila ještě další takový dítě - značku VonTree. Název VonTree je výstižně vybrané spojení příjmení zakladatelky Evy VONtrobové a anglického slova TREE (strom), jakožto odkaz na přírodní proces. 

Všechny svíčky VonTree jsou ručně vyráběny, a to s velkou láskou a péčí. Eva při jejich výrobě používá pouze kvalitní suroviny, které neobsahují žádné ropné produkty, herbicidy, ani jiné toxické látky. Takže pak vznikají svíčky ze 100% přírodního sójového, kokosového nebo včelího vosku a směsi esenciálních a vonných olejů (bez ftalátů). Sójové svíčky jsou vyráběny z vosku, který je získáván z geneticky NEmodifikované sóji a není testován na zvířatech. Včelí vosk pak Eva odebírá z včelařské farmy Kurtin.

Jako obal používá zavařovačky, dózy a různé okrasné sklenice. Při výrobě i balení a odesílání svíček se snaží redukovat plasty, balí ekologicky. Používají papírové lepící pásky, ekologickou výplň, jutové provázky a recyklovatelné krabice.  

Celou výrobu svíček i samotný provoz značky VonTree s veškerou administrací (a to včetně sociálního marketingu) obstarává Eva sama. Dosud svíčky vyráběla z domova, momentálně se stěhuje do větší oficiální provozovny.  

Eva věnuje část z prodeje každé svíčky organizaci Svazu neslyšících a nedoslýchavých ČR a.s.. Ta peníze dále využívá na vývoj aplikací pro sluchově postižené, zajištění přepisu, tlumočení nebo zavedení tabletu na úřadech. 

Nákupem svíček VonTree ale nepřispíváte jen na Svaz neslyšících a nedoslýchavých, ale především na splnění velkého Evina snu - otevřít chráněnou dílnu, která by zaměstnávala osoby se sluchovým postižením, jako je ona sama. Tato dílna by nabízela pracovní pozice pro osoby znevýhodněné na pracovním trhu. 

eva vontrobova  SAM_5263 - Eva Vontrobová

SAM_2245 - Eva Vontrobová