Dřevěné manžetové knoflíčky

Značka: JAA ∞ TY

Stylové dřevěné ručně vyráběné manžetové knoflíčky ze švestkového dřeva. Navrženo a vyrobeno studiem JAA∞TY v Beskydech.  

Dostupnost Skladem (1 ks)
695 Kč
Dřevěné manžetové knoflíčky
Značka: JAA ∞ TY

Nadčasovej kousek, kterej snad nikdy neomrzí. "Must-have" pro každého gentlemana, ať už nosí košile jen příležitostně nebo každodenně. A jak nádherně se ty manžetový knoflíčky hodí k tý švestkový sponě, co taky máme v nabídce...to když váš muž sladí všechno dohromady, tak jeho outift nebude mít chybu.

Rozměry knoflíčků jsou 1,8 cm x 2,8 cm, mají hnědo-rezavou barvu švestkového dřeva, ze kterého jsou vyrobeny. Mechanika knoflíčků je pak z pokovené nerezové oceli.

Knoflíčky mají minimalistický design, jsou úžasným příkladem spojení jedinečnosti "tepla" přírodního materiálu a "chladné" nerezové oceli.

Pro povrchovou úpravu byla použita kvalitní směs přírodních olejů, která má certifikaci pro styk s dětmi i potravinami. Neobsahuje těkavé látky a je šetrná k životnímu prostředí. Účelem použití oleje je vyniknutí přirozené barvy dřeva. Po čase užívání může přirozeným procesem dřevo ztrácet na sytosti, pak kápněte na jemný hadřík rostlinný olej a sponu přetřete. Bude opět zářit jako nová. Nerezová ocel byla ošetřena pokovením, které dodává knoflíkům lesk a ochranu. 

Knoflíčky jsou vyráběné ručně, každý kousek je originál a budete jediní, kteří takový unikát budou mít doma. Barva vyfoceného produktu na fotografii se proto může mírně lišit od vašich knoflíčků, které dostanete.

Doplňkové parametry

Kategorie: Etická móda a šperky
Barva: stříbrná, rezavě hnědá
Rozměry: 1,8×2,8 cm
Dřevina: slivoň švestka
Povrchová úprava: směs přírodních olejů
Materiál: dřevo a pokovená nerezová ocel

Značka JAA∞TY navrhuje a vyrábí dřevěné módní doplňky a bytové dekorace. Zodpovědně. S úctou k přírodě.

Studio JAA∞TY vzniklo v Beskydech s cílem propojit kvalitní přírodní materiály, precizní řemeslo, funkční design a ilustraci. Josef a Kristýna, kteří za touto značkou stojí, by rádi naši planetu zanechali v lepším stavu, než do jakého sami přišli. Toho chtějí docílit popularizací udržitelnosti, lokálních tradic a české přírody.

Název JAA∞TY je vyjádřením bezmezného spojení JÁ a TY. V souladu.

Josef se značkou JAA∞TY navazuje na rodinnou tradici práce se dřevem, Kristýna (jakožto absolventka ilustrace na Sutnarce) pak do studia vnáší hravost a kreativitu. Společně ukazují, že design není jen slovo, ale je to skutečné propojení funkce a vizuálního provedení, že předměty by měly vydržet a nesloužit jen v rámci jedné sezóny a že přírodní materiály jsou budoucnost. 

Dílna Josefa a Kristýny se nachází v Novém Hrozenkově v Beskydech a tam vznikají všechny jejich dřevěné výrobky. Při výběru materiálu, se kterým budou pracovat, dbají na tradici, kvalitu, podporu českých firem a zodpovědnost. Materiály využívají beze zbytku a jejich dílna funguje na solární energii. Své produkty ošetřují kvalitní ekologickou povrchovou úpravou a balí je bez zbytečných plastů.

Co se týče právě povrchové úpravy, značka JAA∞TY ráda dává vyniknout přirozené barvě dřeva, proto používají pro jeho ošetření kvalitní směs přírodních olejů, který má certifikaci pro styk s dětmi a potravinami, neobsahuje žádné těkavé organické látky a je šetrný k životnímu prostředí. Některé produkty, které jsou denně vystavovány výrazné zátěži, raději dvakrát nalakovali bezbarvým lakem. A pak mají v nabídce produkty,  například dekorace do domácnosti, které jsou napuštěny pigmentem. Vybrali si nejšetrnější způsob moření, a tou je použití mořidla s vodou coby "nosičem" pigmentu. 

  Bez názvu2_1 Bez názvu_1