Tradinář

Značka: Smart Press

Kniha pro všechny tvořitelé rodinných tradic od Moniky Kindlové a Martiny Boledovičové. Tradinář pomáhá dětem vysvětlit smysl českých tradic a svátků, které v průběhu roku slavíme. Vydalo nakladatelství Smart Press. 

Kniha Tradinář získala ocenění Český Bestseller za rok 2019 v kategorii Cena čtenářů.

Dostupnost Skladem (1 ks)
499 Kč

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad – jak vše dětem vysvětlit, včas si připravit, na nic nezapomenout? S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete. Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály a tradiční svátky si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete.

Rodina – Tradice – Rok – Rytmus – Příroda – Rituály – Vaření – Tvoření – Zahrada

Všichni rádi slaví. V listopadu pečeme husy, Vánoce slavíme nejraději, na Velikonoce si obarvíme vajíčka. Víme ale proč? Filipojakubská či svatojánská noc nám znějí tajemně a magicky. Kniha vysvětluje konkrétní svátky, objevuje souvislosti, popisuje symboly a významy a promítá je do současného života. Obsahuje návody na jednoduché tvoření a recepty na tradiční i zapomenutá jídla (např. svatomartinské rohlíčky či šípkový čaj). Vychází z tradic a vrací rodinnému, ale i společenskému životu prapůvodní podstatu, kdy se žilo ve spojení s přírodními cykly a ve větší pospolitosti. Mnoho svátků a obyčejů se slaví společně – v obci, vesnici, komunitě, mezi sousedy. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte. Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. Jsou to totiž hodnoty, které tu budou s námi (snad) vždycky. Buďte tady a teď a hledejte krásu a poetiku všedního dne – naučte se vidět to krásno, co nás obklopuje.

Kniha je vhodná pro maminky, tatínky, pro mateřská centra, školky, školy, babičky a dědečky.

Autorkou knihy je Monika Kindlová a Martina Boledovičová. Monika je maminka dvou dcer, učitelka, blogerka o životě na venkově a fotografka. Spolu se svým manželem se snaží žít v souladu s přírodou a jejím koloběhem. Martina je zakladatelkou nakladatelství Smart Press, matka čtyř dětí a nápad na knihu Tradinář k ní přišel ve chvíli, kdy zjistila, že by dětem ráda ukázala a předala smysluplné věci, které se ale z běžného života tak nějak vytratily. 

"Kniha Tradinář je utkána z dědictví naší kultury, země a předků. Dotýká se obrazů, chutí a prožitků, které nás vedou blíž z poznání cyklického běhu našich životů, které utváří příroda i křesťanská víra. Tradinář nás učí jak aktualizovat bohaté dary, které jsme dostali a v rychlosti dnešního světa na ně zapomínáme."   Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské

Doplňkové parametry

Kategorie: Láska k papíru
Vazba: pevná
Počet stran: 288
Formát: 210 x 210mm
ISBN: 978-80-88244-06-6

Smart Press je české nakladatelství, které založila Martina Boledovičová v roce 2005 v Praze.

Nakladatelství se věnuje především vydávání originálních kuchařek nadšených českých autorů, knih s bio/ eko tematikou, knih pro maminky a beletrii. Mezi nejznámější autory, kterým toto nakladatelství knihu vydalo, patří Hanka Zemanová, Iva Málková nebo Josef Formánek.

Nakladatelství Smart Press představuje českému trhu vždy jedinečná témata a originální zpracování - netradiční vazby, nádherné fotografie nebo nápadité ilustrace.

dsc_7124_2_m_upraven-960x800fit logo-smartpress