Smysluplné karty | různé druhy

Konverzační karty, které vám pomohou otevřít hlubší a smysluplnější témata. Edice základní, pro páry, cestovatele nebo rodiny.

Varianta:
Dostupnost Na dotaz Skladem (2 ks) Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
380 Kč
Smysluplné karty | různé druhy

Co takhle děláte doma po večerech s partnerem nebo rodinou vy? Díváte se na televizi, koukáte do mobilu? Co takhle si zase jednou popovídat. Ne jenom, kde, kdy a s kým jsme dneska obědvali a kdo z jakých politiků co nasliboval. Ale tak nějak víc opravdově. Tak nějak víc o životě a o tom, co je důležité. 

Když překročíte hranici frází a naučených odpovědí, objevíte skutečný vnitřní svět člověka, který sedí naproti vám. Jeho touhy, strachy, sny i obavy. To, kým skutečně je. Karty Smysluplné rozhovory vám mohou pomoci udělat první krok a vstoupit do tohoto kouzelného světa lidských příběhů skrytých za společenskými maskami.

V balíčku je 60 konverzačních karet, které vám pomohou otevřít hlubší a smysluplnější témata. Mottem karet je "Vrať hloubku do svých rozhovorů i do svých vztahů", a prostřednictvím nich se to tak nějak opravdu stane. Máte 60 jedinečných a pečlivě promyšlených karet s otázkami, které vám dávají možnost, jak vrátit konverzacím hloubku. Je to zároveň 60 způsobů, jak lépe poznat své (více či méně) blízké. 

Základní edice
Pro koho jsou karty určeny? "Hrát" může opravdu kdokoli - kamarádi, páry nebo i rodiče s dětmi.

 

Edice pro páry
Speciální edice karet 
Smysluplné rozhovory stvořena speciálně pro páry vám pomůže se ještě více přiblížit jeden ke druhému. Otázky vás podnítí podívat se jeden na druhého z jiného úhlu a inspirují vás k zamyšlení. Využijte příležitosti, zapalte svíčky, zadívejte se do očí a věnujte čas i pozornost jeden druhému. 
 

 

Edice pro rodiny

Speciální edice karet Smysluplné rozhovory určena speciálně pro rodiny mají za vizi osvěžit a prohloubit naše konverzace s členy naší rodiny. Pomohou vám se sblížit a možná se dozvědět něco nového o sobě navzájem.

 

Edice pro cestovatele

Speciální edice karet Smysluplné rozhovory pro cestovatele mají za vizi osvěžit a prohloubit naše konverzace s členy naší dobrodružné výpravy. Pomohou vám se sblížit a možná se dozvědět něco nového o sobě navzájem.

Příklady otázek pro cestovatele:
Kdo je pro tebe ideální parťák na cesty?
Jaký zážitek z cest tě stmelil s někým blízkým?
Potkal/a jsi někdy na cestách někoho, s kým byste nejspíš byli dobří kamarádi, ale už jste se nikdy neviděli?
Jaké nejdivnější slovo nebo frázi v cizím jazyce umíš a co znamená?
Jak se u tebe projevuje stesk pro domově?

 

Za projektem Smysluplné rozhovory stojí Vítek Novotný, který jej začal v roce 2017 v Brně. Původně chtěl vlastně zaexperimentovat a vyzkoušet, co se stane, když se setkají lidé, kteří se vzájemně neznají a začnou si povídat o důležitých, hlubokých a možná až intimních tématech. Nebo taky o tématech, nad kterými ještě nikdy v životě nepřemýšleli. Zpětná vazba byla famósní, takže se z jednorázového experimentu stalo pravidelné setkávání, které se postupem času rozšířilo i do dalších měst. 

Vítkova myšlenka je jednoduchá - dát lidem příležitost a prostor znovu si povídat. Dneska sice máme kopu komunikačních prostředků, na samotné podívání ale zbývá čím dál tím méně času (a možná i ochoty?). Spousta rozhovorů se odehrává dost povrchově, ubývá upřímných sdělení. Podle Vítka se naše sny, bolesti, touhy a trápení skrývají právě za hranicemi běžných konverzací. 

Projekt Smysluplné rozhovory jsou vlastně pravidelným setkáváním lidí, kteří se většinou navzájem neznají, ale mají společné, že se rádi baví a že rádi přemýšlí o hlubších tématech. Cílem Smysluplných rozhovorů je povzbudit a podpořit lidi v hlubších a hodnotnějších konverzacích a rozvíjet tak hlubší vztahy.

Vítek už zvládl uskutečnit 104 setkání, kde padlo 1058 otázek a prošlo jimi 672 spokojených účastníků. 

Na setkání může dorazit opravdu kdokoli, jsou tu pro ty, kteří chtějí poznat nové zajímavé lidi a užít si přátelskou atmosféru. Účastníci získají příležitost přemýšlet o důležitých tématech ve svých životech a načerpají spoustu inspirace. 

A kdo se na osobní setkání pořád ještě necítí, může začít sám doma. Třeba před zrcadlem nebo s partnerem, pomohou mu k tomu Smysluplné karty. 

Vítek-Novotný-1 Meeting