Rodinná kuchařka

Značka: JAA ∞ TY

Dřevěná rodinná kuchařka s recyklovanými papíry uvnitř od značky JAA∞TY. 

Ručně vyráběnou dřevěnou kuchařku pro vás navrhlo a vyrobilo studio JAA∞TY, nezapomněli na nalakované desky z bukové překližky, recyklovaný vícegramážový papír, praktickou gumičku, velké množství stran, barevné předsádky, nerezové kroužky a autorské ilustrace na deskách. 

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
770 Kč
Rodinná kuchařka
Značka: JAA ∞ TY

Rodinná kuchařská tajemství, která se drží po generace, se velmi často píšou "po papírkách". A tak se občas stane, že se někdy nějaké to tajemství ztratí a zapomene. Tomu se ale dá předejít! Uchovávejte všechny své rodinné recepty pěkně pohromadě v krásné dřevěné kuchařce. Hezčí na trhu nenajdete. A z kuchařské povinnosti se rázem stane radost a vášeň. 

Ručně vyráběnou dřevěnou kuchařku pro vás navrhlo a vyrobilo studio JAA∞TY, nezapomněli na nalakované desky z bukové překližky, recyklovaný vícegramážový papír, praktickou gumičku, velké množství stran, barevné předsádky, nerezové kroužky a autorské ilustrace na deskách. 

Dřevěný obal kuchařky je z bukové překližky. Překližka má pro účely zápisníku lepší vlastnosti než surové dřevo, to by se mohlo při takovém charakteru používání polámat. Dřevěné desky jsou ručně broušeny, natřeny bezbarvým zátěžovým lakem a znovu obroušeny. Povrch je tak krásně jemný, hladký a hlavně odolný.  

Papír uvnitř kuchařky musí udržet rodinná kuchařská tajemství po celé generace, proto si studio JAA∞TY dalo na výběru papíru velice záležet. Psát v kuchařce budete na papír s vysokou gramáží 130g, takže můžete psát perem nebo fixkou, barva papíru má příjemný odstín slonovinové, protože pro čtení jsou teplejší barvy vhodnější. Papír je recyklovaný a má úžasnou strukturu, jsou v něm pouhým okem viditelná jemná vlákna. Rozepsat se můžete až na 100 listů, popsat tedy můžete až 200 stran. 

Předsádky rodinné kuchařky jsou světle zelené barvy, to abyste je mezi kuchyňskými knihami dobře rozpoznali. 

Dřevěná rodinná kuchařka je vyráběna ručně, každý kousek je originál a bude jediní, kteří takový unikát budou mít doma. Barva vyfoceného produktu na fotografii se proto může mírně lišit od vaší kuchařky, kterou obdržíte. 

Kuchařka je vyrobena tak, aby "něco vydržela", však přece jenom se s ní budete otáčet v kuchyni. Dávejte ale pozor, abyste ji nevystavovali vodě a vlhkému prostředí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Domov
Rozměry: 25,5×14,4×2,3 cm
Materiál: buková překližka, recyklovaný papír
Povrchová úprava: bezbarvý lak
Formát: 23 x 14 cm
Gramáž listů: 130 g
Počet listů: cca 70 listů, 140 stran

Značka JAA∞TY navrhuje a vyrábí dřevěné módní doplňky a bytové dekorace. Zodpovědně. S úctou k přírodě.

Studio JAA∞TY vzniklo v Beskydech s cílem propojit kvalitní přírodní materiály, precizní řemeslo, funkční design a ilustraci. Josef a Kristýna, kteří za touto značkou stojí, by rádi naši planetu zanechali v lepším stavu, než do jakého sami přišli. Toho chtějí docílit popularizací udržitelnosti, lokálních tradic a české přírody.

Název JAA∞TY je vyjádřením bezmezného spojení JÁ a TY. V souladu.

Josef se značkou JAA∞TY navazuje na rodinnou tradici práce se dřevem, Kristýna (jakožto absolventka ilustrace na Sutnarce) pak do studia vnáší hravost a kreativitu. Společně ukazují, že design není jen slovo, ale je to skutečné propojení funkce a vizuálního provedení, že předměty by měly vydržet a nesloužit jen v rámci jedné sezóny a že přírodní materiály jsou budoucnost. 

Dílna Josefa a Kristýny se nachází v Novém Hrozenkově v Beskydech a tam vznikají všechny jejich dřevěné výrobky. Při výběru materiálu, se kterým budou pracovat, dbají na tradici, kvalitu, podporu českých firem a zodpovědnost. Materiály využívají beze zbytku a jejich dílna funguje na solární energii. Své produkty ošetřují kvalitní ekologickou povrchovou úpravou a balí je bez zbytečných plastů.

Co se týče právě povrchové úpravy, značka JAA∞TY ráda dává vyniknout přirozené barvě dřeva, proto používají pro jeho ošetření kvalitní směs přírodních olejů, který má certifikaci pro styk s dětmi a potravinami, neobsahuje žádné těkavé organické látky a je šetrný k životnímu prostředí. Některé produkty, které jsou denně vystavovány výrazné zátěži, raději dvakrát nalakovali bezbarvým lakem. A pak mají v nabídce produkty,  například dekorace do domácnosti, které jsou napuštěny pigmentem. Vybrali si nejšetrnější způsob moření, a tou je použití mořidla s vodou coby "nosičem" pigmentu. 

  Bez názvu2_1 Bez názvu_1