Ponožky, které vysazují stromy II

Značka: Conscious Step

Ponožky Conscious Step z bio bavlny, z jejichž prodeje je část věnována neziskové organizaci Trees for future na jejich práci výsadby nových stromů pro lepší půdu a úspěšnější farmáře. 

Varianta:
Dostupnost Skladem (1 ks)
390 Kč
Ponožky, které vysazují stromy II
Značka: Conscious Step

Nošením těchto ponožek jasně dáváte najevo, že vám na naší planetě a zelenisku záleží. Navíc jsou fakt nádherný a takový hravý. Prostě dělaj dobrou náladu od samýho počátku dne, kdy si je ráno oblečete. 

Každý pár těchto ponožek podporuje neziskovou organizaci Trees for future a jejich práci s vysazováním nových stromů a zlepšování půdy. Naše potravinové systémy totiž ničí naše ekosystémy. Většina z této degradace probíhá v rozvíjejících se oblastech Afriky, Latinské Ameriky a jižní a jihovýchodní Asie, kde stovky milionů chronicky hladovějících drobných zemědělských rodin vědomě používají destruktivní a krátkozraké zemědělské postupy, které dále degradují jejich stromy, půdu, vodu a biologickou rozmanitost. Organizace Trees for future přišla s řešením. Začíná to stromy. Prostřednictvím jejich čtyřletého tréninkového programu s názvem Forest Garden Approach vzdělávají farmáře  a jejich rodiny ve zmíněných oblastech a vysazují společně tisíce stromů, které chrání a přinášejí živiny zpět do půdy. To pomáhá zemědělcům pěstovat různé druhy ovoce a zeleniny. Farmáři Forest Garden získávají zvýšení příjmů a přístup k jídlu, a to už v prvním roce programu. To vše zároveň se zlepšováním životního prostředí. Taková win-win situace jak pro planetu, tak pro lidi.

Ponožky Conscious Step se vyrábí ve dvou velikostech: dámská (velikost cca 38-41) a pánská (velikost cca 42 - 45). Tento druh ponožek máme pouze v dámské velikosti.

Důležité info o každém páru ponožek:
• Materiál: 75% bio bavlna, 23% polyamid, 2% spandex.
• Bez pesticidů, herbicidů a bez geneticky modifikovaných rostlin.  

• Certifikace materiálu OEKO-TEX, Global Organic Textile Standard (GOTS).
• Certifikace Vegan.
• Vyrobeno v Indii v oblasti, kterou si značka vybrala jako vhodnou podpory a z důvodu, že právě z Indie odebírá bavlnu na jejich výrobu.
• Vyrobeno v továrně certifikované jako FAIRTRADE - což znamená férové a etické podmínky pro jejich výrobce. 
• Výrobní továrna  je pravidelně kontrolována a prověřována nezávislými skupinami a pravidelně prochází společenskými a továrními audity od uznávaných skupin, jako jsou WRAP a SEDEX.
•  Lze prát v pračce. Nežehlit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dobrodary
Materiál: 75% bio bavlna GOTS, 23% polyamid, 2% spandex
Velikost: dámská (38-41)

Conscious step je značka designových fairtrade ponožek, z jejichž prodeje se část věnuje na vybrané dobročinné účely jako například záchrana deštných pralesů, vzdělávání dětí, boj s chudobou, boj s hladověním, výsadba stromů, záchrana koček a psů, záchrana mořských živočichů, záchrana ohrožených druhů, boj s HIV, prevence rakoviny prsu nebo obnova oceánů a podpora žen. 

Značka se snaží o trvalou sociální a enviromentální změnu. Každý krok, který podniknou v jejich výrobním procesu podporuje farmy a továrny s férovou mzdou, bezpečnými podmínkami a udržitelnými materiály. 

Mottem Conscious step je, že "dělat dobro není dostatečně dobrý", proto se snaží dělat věci ještě lépe. Vědomě vybudovali čistší dodavatelský řetězec, který nejen chrání životní prostředí, ale zajišťuje spravedlivé platy a bezpečné podmínky pro jejich výrobce. Ponožky jsou vyráběny v Indii, v oblasti, kterou si značka vybrala jako vhodnou podpory a z důvodu, že právě z Indie odebírá bavlnu na jejich výrobu. Jejich továrna je pravidelně kontrolována a prověřována nezávislými skupinami a pravidelně prochází společenskými a továrními audity od uznávaných skupin, jako jsou WRAP a SEDEX. Je certifikována společnostmi OEKO-TEX, Global Organic Textile Standards (GOTS) a Fairtrade International. 

K výrobě ponožek Conscious step používá organickou bavlnu certifikovanou Fairtrade. Materiál je certifikován pro vegany a není ošetřen herbicidy nebo pesticidy. Papír použitý na štítcích a krabičkách je vyroben z recyklovaných materiálů a je recyklovatelný. V současné době probíhá redukce veškerého zbytečného balení.

Podívejte se na obrázek, kolik peněz se Conscious step už podařilo věnovat na jednotlivé společenské a enviromentální problémy.
Tak který dobročinný účel podpoříte ponožkami vy?

 

infografika

ConsciousStep-PrimaryLogo-RGB-White_130x