Ponožky, které ochraňují žraloky

Značka: Conscious Step

Ponožky Conscious Step z bio bavlny, z jejichž prodeje je část věnována neziskové organizaci Oceana, která se zaměřuje na ochranu oceánů a živočichů v nich. 

Varianta:
Dostupnost Skladem (2 ks) Na dotaz Zvolte variantu
390 Kč
Ponožky, které ochraňují žraloky
Značka: Conscious Step

V těchto ponožkách bude každej váš den speciálním dnem žraloků. Vyobrazení jsou roztomilí kladivouni.

Každý pár těchto ponožek podporuje neziskovou organizaci Oceana a jejich práci pro obnovu oceánu a speciálně odnož pro záchranu mořských žraloků.

Ponožky Conscious Step se vyrábí ve dvou velikostech: dámská (velikost cca 38-41) a pánská (velikost cca 42 - 45). 

Oceány jsou domovem většiny života na naší planetě, regulují klima absorpcí oxidu uhličitého a poskytují živobytí nespočetně tvorům. To znamená, že nadměrný rybolov, znečištění a ničení stanovišť zhoršilo zdraví oceánů. Nezisková organizace Oceana je největší organizace zaměřená výhradně na oceány - s cílem učinit je stejně zdravými a bohatými jako kdysi. Prosperující oceány mohou denně poskytovat zdravé jídlo miliardě lidí, a to je fakt dost. 

Důležité info o každém páru ponožek:
• Materiál: 75% bio bavlna, 23% polyamid, 2% spandex.
• Bez pesticidů, herbicidů a bez geneticky modifikovaných rostlin.  

• Certifikace materiálu OEKO-TEX, Global Organic Textile Standard (GOTS).
• Certifikace Vegan.
• Vyrobeno v Indii v oblasti, kterou si značka vybrala jako vhodnou podpory a z důvodu, že právě z Indie odebírá bavlnu na jejich výrobu.
• Vyrobeno v továrně certifikované jako FAIRTRADE - což znamená férové a etické podmínky pro jejich výrobce. 
• Výrobní továrna  je pravidelně kontrolována a prověřována nezávislými skupinami a pravidelně prochází společenskými a továrními audity od uznávaných skupin, jako jsou WRAP a SEDEX.
• Lze prát v pračce. Nežehlit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dobrodary
Materiál: 75% bio bavlna GOTS, 23% polyamid, 2% spandex
Dostupné velikosti: dámská (38-41) i pánská (42-45)

Conscious step je značka designových fairtrade ponožek, z jejichž prodeje se část věnuje na vybrané dobročinné účely jako například záchrana deštných pralesů, vzdělávání dětí, boj s chudobou, boj s hladověním, výsadba stromů, záchrana koček a psů, záchrana mořských živočichů, záchrana ohrožených druhů, boj s HIV, prevence rakoviny prsu nebo obnova oceánů a podpora žen. 

Značka se snaží o trvalou sociální a enviromentální změnu. Každý krok, který podniknou v jejich výrobním procesu podporuje farmy a továrny s férovou mzdou, bezpečnými podmínkami a udržitelnými materiály. 

Mottem Conscious step je, že "dělat dobro není dostatečně dobrý", proto se snaží dělat věci ještě lépe. Vědomě vybudovali čistší dodavatelský řetězec, který nejen chrání životní prostředí, ale zajišťuje spravedlivé platy a bezpečné podmínky pro jejich výrobce. Ponožky jsou vyráběny v Indii, v oblasti, kterou si značka vybrala jako vhodnou podpory a z důvodu, že právě z Indie odebírá bavlnu na jejich výrobu. Jejich továrna je pravidelně kontrolována a prověřována nezávislými skupinami a pravidelně prochází společenskými a továrními audity od uznávaných skupin, jako jsou WRAP a SEDEX. Je certifikována společnostmi OEKO-TEX, Global Organic Textile Standards (GOTS) a Fairtrade International. 

K výrobě ponožek Conscious step používá organickou bavlnu certifikovanou Fairtrade. Materiál je certifikován pro vegany a není ošetřen herbicidy nebo pesticidy. Papír použitý na štítcích a krabičkách je vyroben z recyklovaných materiálů a je recyklovatelný. V současné době probíhá redukce veškerého zbytečného balení.

Podívejte se na obrázek, kolik peněz se Conscious step už podařilo věnovat na jednotlivé společenské a enviromentální problémy.
Tak který dobročinný účel podpoříte ponožkami vy?

 

infografika

ConsciousStep-PrimaryLogo-RGB-White_130x