30denní výzva Happiness

Značka: DOIY Design

Papírová krabička s vytahovací kartičkou s výzvou pro každý den s tématem štěstí od značky DOIY Design. Jedna aktivita na každý den po dobu 30 dnů a váš život bude hned veselejší.

"Štěstí není vytyčeným cílem, je to způsob života."

 

 

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
239 Kč
30denní výzva Happiness
Značka: DOIY Design

Někdy zapomeneme, že štěstí není cílovou destinací, které jednou dosáhneme a bude vymalováno. Někdy zapomeneme, že štěstí je způsob života. Že štěstí je možná trochu o rozhodnutí a o hlavě. Tahle 30denní výzva vám takový správný nastavení mysli krásně nastartuje. 

Papírová krabička s vytahovací kartičkou s výzvou pro každý den s tématem štěstí. Ideální je si krabičku umístit na stůl a mít své "šťastné aktivity" stále na očích, můžete je buďto splnit ve 30 po sobě následujících dnech nebo si rozložit na delší dobu. 

Někdy se stane, že v každodenním shonu se úplně ztratíme v tom, co nás dělá šťastnými a tím, čím jsme a nebo chceme být. Štěstí se totiž skrývá v malých detailech, v lidech, které milujeme a kteří milují nás a v krásných milých okamžicích. Může to být opravdu maličkost, co náš život činí šťastnější a veselejší. A tahle 30denní výzva vám některé z takových drobných radostí připomene. Připomene vám, jaké to je, cítit se opravdu šťastně a těšit se na vše další, co má přijít. Stačí jen vytáhnout svou první kartičku z krabičky a začít si (zase) život užívat plnými doušky.

Nápisy na kartičkách jsou v angličtině. Vhodné pouze pro anglicky mluvící. 

Rozměr krabičky: 8 x 8 x 8 cm

 

Značka DOIY Design výrobu některých svých produktů, jako je i tento, od samého počátku svého vzniku vyrábí v Číně. A ano, s čínskou výrobou je spojené jedno velké stigma. DOIY Design si v Číně vybralo své dlouhodobé partnery, se kterými pracují celých 12 let a které se snaží učit přecházet od plastů k ušlechtilejším materiálům, kterým se snaží dávat férové podmínky pro práci a se kterými se společně učí, jak zachovat důstojnou výrobu produktů i v tak pokrouceném výrobním gigantu jako je Čína. Máme samozřejmě možnost všechny čínské továrny a výrobce hodit do jednoho pytle a prostě je bojkotovat. A nebo zkusíme experiment s myšlenkou, kterou má DOIY, že i v Číně jsou výrobci, kteří chtějí svým pracovníkům dávat příjemné pracovní podmínky, pracovat ekologičtěji a postupně přejít na celkově udržitelný systém výroby. Těmto konkrétním výrobcům je ale nutné zadávat nějakou smysluplnou práci. Tito výrobci potřebují vzor, od koho se naučit, jak s těmi ušlechtilejšími návrhy, materiály a designem pracovat tak, aby se jednou opravdu mohli zařadit mezi producenty udržitelného světa. DOIY se snaží o tzv. "demokratický design", což znamená, že se snaží docílit, aby byly skvělý designový věci dostupný co největšímu počtu lidí bez výjimky. A ty stejné myšlenky drží i ve výrobě. Se svými čínskými výrobci společně neustále zlepšují výrobu i balení tak, aby byla ekologičtější, postupně opouští plasty a přechází ke vznešenějším materiálům jako je papír, dřevo, sklo a keramika. DOIY je i jinak společensky aktivní značka, propaguje poselství rovnosti pohlaví a snaží se vybízet k ekologicky šetrnému způsobu života a tzv. "slow life". Přispívají organizacím se kterými sdílejí stejné myšlenky a hodnoty (například For All Womankind na podporu postavení žen nebo organizaci One Tree Planted, která vysazuje stromy po celé planetě). Během pandemie část jejich prodejů věnovali na španělský program „A tu lado“, který pomáhá zranitelným rodinám v této nepříjemné koronavirové době. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárky
Rozměry: 8 x 8 x 8 cm
Jazyk: angličtina

DOIY založili v roce 2008 Elodie a Jaime v Barceloně. Je to značka životního stylu zaměřená na navrhování dárků a bytových doplňků a cílem je stát se jedinou zastávkou nutnou k nakoupení jedinečných dárků s duší.

Jejich designy jsou nekonvenční, ikonické, kreativní, promyšlené a emotivní. Každý objekt má svůj příběh. Ať už vás překvapí, rozveselí, pošle dobré vibrace nebo vás rozesměje, vždy prostě vyvolávají příjemné emoce.

Tým DOIY design se postupem času rozrostl a teď jsou jejich produkty už v nabídce distributorů snad po celém světě. Stále ale dbají na své původní hodnoty, vize a cíle. Produkty si stále navrhují sami, jejich posláním není jenom navrhovat jedinečné designové předměty, ale také tvořit tzv. "demokratický design". To jednoduše znamená, že chtějí, aby byly skvělý designový věci dostupný co největšímu počtu lidí bez výjimky, chtějí prolomit stigma, že "designové prvky patří elitám". Neustále zlepšují výrobu i balení tak, aby byla ekologičtější, opouští postupně plasty a spolu se svými výrobci (i těmi z Číny) přechází k ušlechtilejším materiálům jako je dřevo, sklo  a keramika, se kterými se učí společně postupně pracovat. 

DOIY je společensky aktivní značka, propaguje poselství rovnosti pohlaví a snaží se vybízet k ekologicky šetrnému způsobu života a tzv. "slow life". Přispívají organizacím se kterými sdílejí stejné myšlenky a hodnoty (například For All Womankind na podporu postavení žen nebo organizaci One Tree Planted, která vysazuje stromy po celé planetě). Během pandemie část jejich prodejů věnovali na španělský program „A tu lado“, který pomáhá zranitelným rodinám v této nepříjemné koronavirové době.

Tým DOIY tvoří z 90% ženy a všichni členové dostávají stejný plat za stejnou práci bez jakéhokoli rozdílu pohlaví.

"Tvoření dárků je něco výjimečného, považujeme to za intimní moment mezi lidmi, kdy vyjadřují to nejlepší z jejich vztahu. Jsme poctěni, že můžeme být součástí takových momentů a dělat je ještě více krásnými a emotivnějšími. Nabízíme nový přístup k designu, který vychází z kultury mladých, ale i nostalgie a módních záležitostí. Milujeme přetvářet realitu a podávat rozdílný pohled na věci kolem nás. Utíkáme od standardů a nudných základů, porušujeme pravidla a hledáme krásu v nečekaném. I letmý nápad se může stát nádherným designovým objektem. Tvoření každého našeho produktu je úžasným dobrodružstvím." Elodie.

 

 elodie a jaime doiy