Africké mýdlo s moringou Tibibiri

Africké 100% přírodní mýdlo s ajurvédským moringovým extraktem a moringovým olejem lisovaným za studena od značky Tibibiri. Neobsahuje žádná syntetická barviva, parfémy, ani palmový olej. 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Na dotaz
160 Kč
Africké mýdlo s moringou Tibibiri

Ta omamná citrusová vůně vás dostane! A jestli ještě neznáte moringu a její blahodárné účinky, tak je určitě na čase se seznámit.

Superpotravina moringa se stala hitem posledních let. Je to doposud známá nejbohatší plodina na antioxidanty, minerály, vitamíny a aminokyseliny. Přisuzují se jí až zázračné účinky na zdraví těla i mysli. Moringa je stálezelený strom, který najdete v tropických a subtropických oblastech. Využívají se všechny její části, listy jsou důležitou potravinou hlavně v Indii a Africe - konzumují se syrové ve formě salátů nebo se používají do polévek a omáček. Listy se také suší, dále drtí na prášek a používají se jako doplněk stravy dětem nebo sportovcům. Plody se upravují podobně jako nám známé fazolové lusky. Semena zralých plodů obsahují vysoké množství oleje - ten se používá jak pro kulinářské účely, tak pro kosmetiku. Moringa olejodárná má velké využití také v přírodním léčitelství, kde se používá při poruchách trávení, tlumí bolest, semena působí protizánětlivě a snižují horečku.

Moringový olej obsahuje všech devět aminokyselin důležitých pro život, dále 90 vitamínů (nejvíce vitamínu A, E, B1, B2, B9), taky neuvěřitelných 46 antioxidantů, bílkoviny a minerály (vápník, hořčík, železo, draslík). Chrání pokožku před nepříznívým UV zářením, podporuje tvoření kolagenu a pomáhá obnově buněk, zesvětluje pigmentové skvrny, vyhlazuje vrásky, sjednocuje barevný tón pleti, zklidňuje projevy ekzémů, hojí jizvy a drobná poranění a dlouhodobě hydratuje..

Moringové mýdlo je vyrobeno ze 100% přírodních surovin rostlinného původu. Má krásně omamnou citrusovou vůni a je vhodné také pro citlivou, suchou či jinak problematickou pokožku. Důležitou součástí mýdla je také extrakt z listů moringy.

Neobsahuje syntetická barviva, konzervanty, parfémy, ani palmový olej. 

Příměsi mýdla ze surovin moringa jsou vyráběny v rámci Česko - Etiopské fair trade spolupráce pod značkou Tibibiri. Moringu v Etiopii pěstuje svépomocný spolek žen v Etiopii v režimu zodpovědného zemědělství a s dodržováním tradičních metod. Zakladatelé firmy Tibibiri do Etiopie pravidelně jezdí, místní farmáře a zpracovatele kontrolují, školí a kladou důraz na kvalitu produktů a fair trade principy. Mají za cíl podpořit úsilí tamního spolku sedmnácti žen v pěstování, sklízení a sušení moringy v etiopské oblasti kolem Arba Minch. Pozitivní dopady projektu se ale stále rozšiřují a už se zdaleka nejedná o podporu "pouze" zmíněných sedmnácti žen, ale dnes už také celých etiopských rodin. Projekty Tibibiri prospívají i krajině, protože se zvýšeným odbytem místní farmáři sází více stromů moringy olejodárné a tímto způsobem tedy zabraňují erozi. Jedná se také o dobrou strategii v boji proti změně klimatu.

Složení: Voda, kokosový olej, olivový olej, řepkový olej, kakaové máslo, mandlový olej, bambucké máslo, ricinový olej, moringový prášek, moringový olej, jojobový olej, esenciální olej mateřídouška, esenciální olej eukalyptus citriodora, esenciální olej levandule, vit. E, Linalool*, D-Limonene*, Citronellol* (*z přírodních éterických olejů)

Skladování: Nevystavujte slunečnímu záření a uchovávejte při teplotách do 23°C.

Hmotnost: 90g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní kosmetika
Raddar standardy a kritéria: bez chemie, bez plastů, šetrné k životnímu prostředí, ručně vyrobený, férové pracovní podmínky, česko-slovenská tvorba
Hmotnost: 90g
Složení: Voda, kokosový olej, olivový olej, řepkový olej, kakaové máslo, mandlový olej, bambucké máslo, ricinový olej, moringový prášek, moringový olej, jojobový olej, esenciální olej mateřídouška, esenciální olej eukalyptus citriodora, esenciální olej levandule, vit. E, Linalool*, D-Limonene*, Citronellol* (*z přírodních éterických olejů)
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tibibiri je fair trade projekt s produkty z moringy olejodárné, kterou pěstuje svépomocný spolek žen v Etiopii v režimu zodpovědného zemědělství a s dodržováním tradičních metod. 

Zakladatelé firmy Tibibiri do Etiopie pravidelně jezdí, místní farmáře a zpracovatele kontrolují, školí a kladou důraz na kvalitu produktů a fair trade principy. Mají za cíl podpořit úsilí tamního spolku sedmnácti žen v pěstování, sklízení a sušení moringy v etiopské oblasti kolem Arba Minch. Pozitivní dopady projektu se ale stále rozšiřují a už se zdaleka nejedná o podporu "pouze" zmíněných sedmnácti žen, ale dnes už také celých etiopských rodin. Projekty Tibibiri prospívají i krajině, protože se zvýšeným odbytem místní farmáři sází více stromů moringy olejodárné a tímto způsobem tedy zabraňují erozi. Jedná se také o dobrou strategii v boji proti změně klimatu.

Moringové produkty jsou dále zpracovávány v České republice tak, aby se moringa a její blahodárné účinky co nejvíce zpřístupnily  veřejnosti. Tibibiri vyrábí moringové produkty ke konzumaci ve formě tablet, prášku nebo čaje a dále se podílí na výrobě kosmetických produktů (např. také ve spolupráci s českou značkou přírodní kosmetiky Anela). 

 

stažený soubor          mceclip1