Prášek moringa Tibibiri

Ajurvédský doplněk stravy - ručně zpracované drcené listy stále zeleného stromu moringa. Moringa je superpotravina, která obsahuje nejvyšší koncentraci aminokyselin, železa, hořčíku, draslíku a vlákniny na světě. Konzumace moringy přispívá k posílení imunity a fyzické kondice. Certifikováno Státním zdravotním ústavem. Fér nákupem podpoříte etiopské farmáře.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Na dotaz
240 Kč
Prášek moringa Tibibiri

Moringa je zázrakem dnešní doby. Konzumace moringy přispívá k posílení imunity a fyzické kondice. Je výborným pomocníkem pro všechna duševně či fyzicky náročná povolání, pro vegetariány, vegany, seniory, cukrovkáře a celiaky. Hodí se také pro kojící matky. 

Superpotravina moringa se stala hitem posledních let. Je to doposud známá nejbohatší plodina na antioxidanty, minerály, vitamíny a aminokyseliny. Přisuzují se jí až zázračné účinky na zdraví těla i mysli. Moringa je stálezelený strom, který najdete v tropických a subtropických oblastech. Využívají se všechny její části, listy jsou důležitou potravinou hlavně v Indii a Africe - konzumují se syrové ve formě salátů nebo se používají do polévek a omáček. Listy se také suší, dále drtí na prášek a používají se jako doplněk stravy dětem nebo sportovcům. Plody se upravují podobně jako nám známé fazolové lusky. Semena zralých plodů obsahují vysoké množství oleje - ten se používá jak pro kulinářské účely, tak pro kosmetiku. Moringový olej obsahuje všech devět aminokyselin důležitých pro život, dále 90 vitamínů (nejvíce vitamínu A, E, B1, B2, B9), taky neuvěřitelných 46 antioxidantů, bílkoviny a minerály (vápník, hořčík, železo, draslík). Moringa olejodárná má velké využití také v přírodním léčitelství, kde se používá při poruchách trávení, tlumí bolest, semena působí protizánětlivě a snižují horečku.

Prášek moringa je vyráběn ze surovin v rámci Česko - Etiopské fair trade spolupráce pod značkou Tibibiri. Moringu v Etiopii pěstuje svépomocný spolek žen v Etiopii v režimu zodpovědného zemědělství a s dodržováním tradičních metod. Zakladatelé firmy Tibibiri do Etiopie pravidelně jezdí, místní farmáře a zpracovatele kontrolují, školí a kladou důraz na kvalitu produktů a fair trade principy. Mají za cíl podpořit úsilí tamního spolku sedmnácti žen v pěstování, sklízení a sušení moringy v etiopské oblasti kolem Arba Minch. Pozitivní dopady projektu se ale stále rozšiřují a už se zdaleka nejedná o podporu "pouze" zmíněných sedmnácti žen, ale dnes už také celých etiopských rodin. Projekty Tibibiri prospívají i krajině, protože se zvýšeným odbytem místní farmáři sází více stromů moringy olejodárné a tímto způsobem tedy zabraňují erozi. Jedná se také o dobrou strategii v boji proti změně klimatu.

Sušené moringové listy obsahují:
• 25 % bílkovin včetně všech 9 esenciálních aminokyselin

• 31 % vlákniny
• Vitamíny A, vitamín E, Thiamin, Riboflavin a kyselinu listovou (Folát)
• Vápník, hořčík, železo a draslík
• 46 typů antioxidantů

Použití: Doporučená denní dávka je 1 lžička (2,5g) 3x denně (tj celkově 7,5mg/den). Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhradou pestré stravy. Není vhodné pro těhotné ženy a děti do 3 let.

Skladování: Nevystavujte slunečnímu záření a uchovávejte při teplotách do 25°C a mimo dosah dětí.

Hmotnost: 90g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní kosmetika
Raddar standardy a kritéria: bez chemie, bez plastů, šetrné k životnímu prostředí, ručně vyrobený, férové pracovní podmínky, česko-slovenská tvorba
Hmotnost: 100g
Složení: drcený list moringy
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tibibiri je fair trade projekt s produkty z moringy olejodárné, kterou pěstuje svépomocný spolek žen v Etiopii v režimu zodpovědného zemědělství a s dodržováním tradičních metod. 

Zakladatelé firmy Tibibiri do Etiopie pravidelně jezdí, místní farmáře a zpracovatele kontrolují, školí a kladou důraz na kvalitu produktů a fair trade principy. Mají za cíl podpořit úsilí tamního spolku sedmnácti žen v pěstování, sklízení a sušení moringy v etiopské oblasti kolem Arba Minch. Pozitivní dopady projektu se ale stále rozšiřují a už se zdaleka nejedná o podporu "pouze" zmíněných sedmnácti žen, ale dnes už také celých etiopských rodin. Projekty Tibibiri prospívají i krajině, protože se zvýšeným odbytem místní farmáři sází více stromů moringy olejodárné a tímto způsobem tedy zabraňují erozi. Jedná se také o dobrou strategii v boji proti změně klimatu.

Moringové produkty jsou dále zpracovávány v České republice tak, aby se moringa a její blahodárné účinky co nejvíce zpřístupnily  veřejnosti. Tibibiri vyrábí moringové produkty ke konzumaci ve formě tablet, prášku nebo čaje a dále se podílí na výrobě kosmetických produktů (např. také ve spolupráci s českou značkou přírodní kosmetiky Anela). 

 

stažený soubor          mceclip1