Smysluplné karty pro cestovatele

Konverzační karty, které vám pomohou otevřít hlubší a smysluplnější témata. Edice pro cestovatele.

Dostupnost Skladem (2 ks)
360 Kč
Smysluplné karty pro cestovatele

Cestování je úžasný způsob poznávání odlišných částí světa, kultur i lidí. Objevujeme cizí krajiny, ale současně s tím se často dozvídáme i něco o sobě. Abychom se mohli na naše nabyté zkušenosti podívat i z jiných úhlů a společně s ostatními reflektovat, co nám cestování přináší, vytvořil Vítek ze Smysluplných rozhovorů společně s Kubou a Markét z www.zahorami.cz sadu otázek pro lidi, kteří mají rádi cestování, rádi si o něm i povídají a sdílejí své prožitky s ostatními.

Speciální edice karet Smysluplné rozhovory pro cestovatele mají za vizi osvěžit a prohloubit naše konverzace s členy naší dobrodružné výpravy. Pomohou vám se sblížit a možná se dozvědět něco nového o sobě navzájem.

V balíčku je 60 konverzačních karet, které vám pomohou otevřít hlubší a smysluplnější témata. Mottem karet je "Vrať hloubku do svých rozhovorů i do svých vztahů", a prostřednictvím nich se to tak nějak opravdu stane. Máte 60 jedinečných a pečlivě promyšlených karet s otázkami, které vám dávají možnost, jak vrátit konverzacím hloubku. Je to zároveň 60 způsobů, jak lépe poznat své (více či méně) blízké. 

Pro koho jsou karty určeny? Tato edice byla stvořena speciálně pro cestovatele.

Když překročíte hranici frází a naučených odpovědí, objevíte skutečný vnitřní svět člověka, který sedí naproti vám. Jeho touhy, strachy, sny i obavy. To, kým skutečně je. Karty Smysluplné rozhovory vám mohou pomoci udělat první krok a vstoupit do tohoto kouzelného světa lidských příběhů skrytých za společenskými maskami.

Příklady otázek:
Kdo je pro tebe ideální parťák na cesty?
Jaký zážitek z cest tě stmelil s někým blízkým?
Potkal/a jsi někdy na cestách někoho, s kým byste nejspíš byli dobří kamarádi, ale už jste se nikdy neviděli?
Jaké nejdivnější slovo nebo frázi v cizím jazyce umíš a co znamená?
Jak se u tebe projevuje stesk pro domově?

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Láska k papíru
Materiál: papír
Pro koho: pro ni, pro něj
Raddar standardy a kritéria: vegan, recyklovaný / recyklovatelný, bez plastů, šetrné k životnímu prostředí, férové pracovní podmínky, česko-slovenská tvorba

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Za projektem Smysluplné rozhovory stojí Vítek Novotný, který jej začal v roce 2017 v Brně. Původně chtěl vlastně zaexperimentovat a vyzkoušet, co se stane, když se setkají lidé, kteří se vzájemně neznají a začnou si povídat o důležitých, hlubokých a možná až intimních tématech. Nebo taky o tématech, nad kterými ještě nikdy v životě nepřemýšleli. Zpětná vazba byla famósní, takže se z jednorázového experimentu stalo pravidelné setkávání, které se postupem času rozšířilo i do dalších měst. 

Vítkova myšlenka je jednoduchá - dát lidem příležitost a prostor znovu si povídat. Dneska sice máme kopu komunikačních prostředků, na samotné podívání ale zbývá čím dál tím méně času (a možná i ochoty?). Spousta rozhovorů se odehrává dost povrchově, ubývá upřímných sdělení. Podle Vítka se naše sny, bolesti, touhy a trápení skrývají právě za hranicemi běžných konverzací. 

Projekt Smysluplné rozhovory jsou vlastně pravidelným setkáváním lidí, kteří se většinou navzájem neznají, ale mají společné, že se rádi baví a že rádi přemýšlí o hlubších tématech. Cílem Smysluplných rozhovorů je povzbudit a podpořit lidi v hlubších a hodnotnějších konverzacích a rozvíjet tak hlubší vztahy.

Vítek už zvládl uskutečnit 104 setkání, kde padlo 1058 otázek a prošlo jimi 672 spokojených účastníků. 

Na setkání může dorazit opravdu kdokoli, jsou tu pro ty, kteří chtějí poznat nové zajímavé lidi a užít si přátelskou atmosféru. Účastníci získají příležitost přemýšlet o důležitých tématech ve svých životech a načerpají spoustu inspirace. 

A kdo se na osobní setkání pořád ještě necítí, může začít sám doma. Třeba před zrcadlem nebo s partnerem, pomohou mu k tomu Smysluplné karty. 

Vítek-Novotný-1 Meeting