Drátovaný ptáček

344 Kč
Skladem (2 ks)

Plastika ze železného drátu ve tvaru ptáčka z Atelieru MervaM. Dekorace na poličku, parapet nebo na pracovní stůl, ptáčka lze také zavěsit. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

S takovýmhle kámošem na pracovním stole ty "homeofficy" povalí jedna báseň. Ptáček dohlídne, abyste byli efektivní a soustředění, zároveň vám pohled na něj připomene, že je taky důležitý být svobodný (jako pták) a nesedět pořád jen za pracovním stolem. 

Plastika ze železného drátu ve tvaru ptáčka z Atelieru MervaM. Dekorace na poličku, parapet nebo na pracovní stůl, ptáčka lze také zavěsit. 

Nejedná se o hračku, ale o dekoraci. 

Ptáček je vyroben ručně, každý je opravdu originál s trochu jiným ocáskem, zobáčkem a tělíčkem, budete doma mít naprostý unikát. 

Délka ptáčka od zobáčku po ocásek cca 16cm, šířka ptáčka v jeho nejobjemnějším místě tělíčka cca 5-6cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Domov
Materiál: drát
Pro koho: pro ni, pro něj
Raddar standardy a kritéria: vegan, bez chemie, bez plastů, šetrné k životnímu prostředí, ručně vyrobený, férové pracovní podmínky, česko-slovenská tvorba
Technika: drátování
Rozměry: cca 16 x 5,5cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pod značkou MervaM tvoří s drátem ohromně šikovná Martina Mervová. Drátu se věnuje od roku 2004 a stále ji nepřestává bavit. Naopak! Je to černý kůň, kterého má a bude mít v srdci stále. 

Osobitost, pevnost, lehkost, odolnost, vzdušnost, jedinečnost, recyklace, ekologie - to jsou hlavní charakteristiky umění drátem z Atelieru MervaM. Kromě toho je taky důležitý vědět, jaký je Martina člověk - naprosto úžasný, milý a vřelý, oddaný svému řemeslu a se všemi hodnotami na správném místě. 

Technika, kterou drátuje, je velmi časově náročná, pracná, ale výtvory jí takto opletené, jsou pak velmi pevné a stabilní. Martina se ráda nechává inspirovat přírodou, vším kolem nás a také lidmi. Tvorbou současnosti i minulosti.

Na SŠ Martina studovala malbu, na VŠ pak grafický design. Vždy ji ale přitahovalo umění a řemesla, která nevznikají jen u plátna a v počítači, ale především ta tvořená z hmoty, plácaná z hlíny, motaná z drátu, tesaná z kamene, kutá ze železa. Martina si chtěla pořádně vše ohmatat, cítit materiál, hmotu, strukturu a tvar. Až objevila drát, který ji na první pohled učaroval. Prostřednictvím něj se snaží realizovat své nápady a sny, každý nápad je pro ni výzvou.

"Všechny díla jsou mými dětmi. A když dozrají a vydají se do světa, věřím, že vždy budou dělat radost nejen mně, ale i druhým. To je můj sen... "
"Když se nepustíte za svým snem a budete se bát, že něco pokazíte a budete stále na něco čekat...Nikam nedojdete, naplnění nepocítíte, svůj klid nenajdete. I cesta může být cíl."   Martina Mervová

69795727_2475333026089598_7210254052708319232_n 10452294_1406578312965080_7027565642716103457_n