Ponožky, které chrání Arktidu

390 Kč
Skladem (1 ks)
Varianta

Fairtrade ponožky Conscious Step z bio bavlny, z jejichž prodeje je část věnována neziskové organizaci Conservation International, která se kromě jiného zaměřuje také na ochranu ohrožených druhů zvířat v arktických oblastech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ukažte s těmito ponožkami světu, že lední medvědi nejsou tak neohrožení, jak můžou na první pohled z televizních obrazovek působit. Jejich přirozené prostředí je hrubě ohroženo a zmenšuje se. Pojďme společně přispět ke změně k lepšímu, pojďme medvědům společně vrátit to, co jsme jim jako lidstvo zničili. Pojďme jim společně pomoct přežít. 

Každý pár těchto ponožek podporuje neziskovou organizaci Conservation International a jejich práci pro ochranu přírody a ohrožených druhů živočichů.

Ponožky Conscious Step se vyrábí ve dvou velikostech: dámská (velikost cca 38-41) a pánská (velikost cca 42 - 45). Tento druh ponožek máme pouze v pánské velikosti.

Důležité info o každém páru ponožek:
• Materiál: 75% bio bavlna, 23% polyamid, 2% spandex.
• Bez pesticidů, herbicidů a bez geneticky modifikovaných rostlin.  

• Certifikace materiálu OEKO-TEX, Global Organic Textile Standard (GOTS).
• Certifikace Vegan.
• Vyrobeno v Indii v oblasti, kterou si značka vybrala jako vhodnou podpory a z důvodu, že právě z Indie odebírá bavlnu na jejich výrobu.
• Vyrobeno v továrně certifikované jako FAIRTRADE - což znamená férové a etické podmínky pro jejich výrobce. 
• Výrobní továrna  je pravidelně kontrolována a prověřována nezávislými skupinami a pravidelně prochází společenskými a továrními audity od uznávaných skupin, jako jsou WRAP a SEDEX.
• Lze prát v pračce. Nežehlit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dobrodary
Materiál: bio bavlna/ bavlna
Pro koho: pro něj
Raddar standardy a kritéria: vegan, bez plastů, šetrné k životnímu prostředí, férové pracovní podmínky, dobrodar, certifikace fairtrade
Materiál: 75% bio bavlna GOTS, 23% polyamid, 2% spandex
Velikost: pánská (velikost cca 42 - 45)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Conscious step je značka designových fairtrade ponožek, z jejichž prodeje se část věnuje na vybrané dobročinné účely jako například záchrana deštných pralesů, vzdělávání dětí, boj s chudobou, boj s hladověním, výsadba stromů, záchrana koček a psů, záchrana mořských živočichů, záchrana ohrožených druhů, boj s HIV, prevence rakoviny prsu nebo obnova oceánů a podpora žen. 

Značka se snaží o trvalou sociální a enviromentální změnu. Každý krok, který podniknou v jejich výrobním procesu podporuje farmy a továrny s férovou mzdou, bezpečnými podmínkami a udržitelnými materiály. 

Mottem Conscious step je, že "dělat dobro není dostatečně dobrý", proto se snaží dělat věci ještě lépe. Vědomě vybudovali čistší dodavatelský řetězec, který nejen chrání životní prostředí, ale zajišťuje spravedlivé platy a bezpečné podmínky pro jejich výrobce. Ponožky jsou vyráběny v Indii, v oblasti, kterou si značka vybrala jako vhodnou podpory a z důvodu, že právě z Indie odebírá bavlnu na jejich výrobu. Jejich továrna je pravidelně kontrolována a prověřována nezávislými skupinami a pravidelně prochází společenskými a továrními audity od uznávaných skupin, jako jsou WRAP a SEDEX. Je certifikována společnostmi OEKO-TEX, Global Organic Textile Standards (GOTS) a Fairtrade International. 

K výrobě ponožek Conscious step používá organickou bavlnu certifikovanou Fairtrade. Materiál je certifikován pro vegany a není ošetřen herbicidy nebo pesticidy. Papír použitý na štítcích a krabičkách je vyroben z recyklovaných materiálů a je recyklovatelný. V současné době probíhá redukce veškerého zbytečného balení.

Podívejte se na obrázek, kolik peněz se Conscious step už podařilo věnovat na jednotlivé společenské a enviromentální problémy.
Tak který dobročinný účel podpoříte ponožkami vy?

 

infografika

ConsciousStep-PrimaryLogo-RGB-White_130x